De Landelijke Vereniging van Crematoria (LVC) organiseerde in september een themamiddag over veilig cremeren en branche-innovaties. Zo’n tachtig belangstellenden kwamen naar Bunnik om meer te horen over brand en calamiteiten bij ovens, cremeren op waterstof en resomeren.
Onder leiding van dagvoorzitters Frank Franse (vicevoorzitter LVC/directeur PC uitvaart) en Yvette Langbroek (Bestuurder LVC en manager bij Zuylen) werd er een uitgebreid programma aan de bezoekers gepresenteerd. Onder andere calamiteiten bij ovens komen aan bod.
Peter van der Linde van crematorium De Nieuwe Ooster te Amsterdam vertelt hoe daar in januari dit jaar rookontwikkeling bij de oven was ontstaan. Van der Linde geeft de presentatie om duidelijk te maken dat het belangrijk is om met elkaar calamiteiten te delen, zodat hier lering uit getrokken kan worden. René Kaptijn, coördinator aula/cremeren van De Nieuwe Ooster, was zelf tijdens de calamiteit ter plaatse en deelt zijn ervaring. Het probleem ontstond toen de invoertafel blokkeerde, de kist naar voren gleed en stagneerde. Er was geen sprake van brandschade, maar wel van veel rookontwikkeling. De brandweer is direct gebeld, maar bleek niet (goed) op de hoogte van de handelswijze tijdens rook en/of brand bij een oven, vertellen Van der Linde en Kaptijn. Er mag dan namelijk niet geblust worden.